A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Nonda Kajno - Eja


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/10/2015

2015-10-08T08:27:18

Muzika & Teksti:

Nonda Kajno


Te shikoj une, per cdo dite
Ty te heshtur ,te vetmuar
Te shikoj une per cdo dite
Me trishtim.
Edhe sot,pse po me dukesh
Me e trishte, e lenduar
A mos valle
Te kane vrare dashurine

Pse kjo enderr,e pashprese
Naten krejt,po ta rremben ty
Pse ky terr kaq I vetmuar
Tek mua ka bere folene ooo
Pse kjo dashuri e akullt
Fshehtesi ne zemer m’solli
Syt e tu krejt te venitur
Buzeqeshjen po ma shuajn ooo

Refreni :
Eja eja,po t e pres ty eja
Eja eja, zemra ime eja
Eja eja, ajer drit per mua je
Eja eja,po t e pres ty eja
Eja eja, zemra ime eja
Eja eja, ajer drit per mua je

Fshiji lotet e kristalte
Ma jep zemren e lenduar
Se pas syrit tend te embel
Une me ty jam dashuruar ooo

Buzeqeshjen do ta kthej ty
Prej teje do shkul vetmine
Se ne zemer diku thelle
Per ty rruaj dashurine ooo

Refreni :
Eja eja,po t e pres ty eja
Eja eja, zemra ime eja
Eja eja, ajer drit per mua je
Eja eja,po t e pres ty eja
Eja eja, zemra ime eja
Eja eja, ajer drit per mua je


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019