Nota Fest
Nota Fest
Nota Fest
  • Vendlindja:
  • Maqedonia e Veriut
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Nota Fest është festival muzikor e njohur. Festivali “Nota Fest” eshte festivali i vetem shqiptar ne Maqedoni. Ai zhvillohet ne Shkup dhe çdo vit sjell hite te reja dhe kengetare qe pasurojne estraden shqiptare dhe argetojne popullin shqiptare gjate tere vitit. Ky festival ka vite te tera qe funksionon pa perkrahjen e Ministrise se Kultures edhe perkunder asaj se eshte festival i vetem i shqiptareve.Në fund të vitit 2010 festivali i muzikës moderne “Nota Fest” do të mbahej për herë të fundit pasi që më vonë ky festival nuk pati shumë sukses dhe u shndërrua në një festival të muzikës popullore tashmë i emëruar me emrin “Fest Nota e Artë” i cili vazhdon ende traditën dhe mbahet çdo vit në fund të muajit dhjetor në Maqedoni.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0