Më mbaj mend (për 1 muaj)


NR - 1001111-vet.

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1001111-vet.".
3. Video është e këngës "1001111-vet.", por nuk këndohet nga NR.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

NR - 1001111-vet.  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Egjeli"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:001000000...1000000...1000000

Ref.

Bounce bounce bounce bounce
bounce bounce come on bounce
Bounce bounce bounce bounce
bounce bounce come on bounce
1001111-vet...vet...vet...vet
1001111-vet...vet...vet...vet

ErgeNR:

1001111-vet po dojn me hyp n'raket
me ik nga kjo jet e vertet shum e shkret
se o tu i njek nema e zotit
per mi infektu me trunin
e idiotit me levizje t'robotit
nuk e di a pe din qe shum kadale
je ka hec dostit bone lujte koqe edhe pak
shum shpejt ki me ra pi postit.

BimBimma:

Jom ka du me dek
prej sikletit po du mu pjek
si kejt tu hek per jet
edhe mu po m'vyn qajo raket
qe me ni shigjet me u hek
deri me ni bregdet ma mir e ma nxeht
pernime leht kurva ki me gjet
qetu kejt kena met
merre ni zhilet
nese je ka don me vet
pse jom ka filozofoj
1 thom 3 here menoj
se pe di ku karin tem po jetoj
po ha thoj se o nisoj
civilizim pa nivlizim
kena nevoj per orientim
fluturim me ni drejtim
pa kthim se s'kena indetifikim
termet per men u blloku trafiku
unmiku buxhetin e fiku erdh rreziku
u perplasem sikur titaniku
1001111 metra perfuni Atlantikut.

Ref.

Bounce bounce bounce bounce
bounce bounce come on bounce
1001111-vet...vet...vet...vet
1001111-vet...vet...vet...vet

Iliri:

S'ki qa kari ti me ik
prej sikletit duhesh me bertit
per raket ty t'kan lidh
kur mrrin atje ja nisin tyme t'zgidh
hajde pritni krejt me ren
qitni sene n'ven
se kejt hallakam osht ky sen
p... nanes tane ku po shkon
ti pa ren kejt kena me fluturu ne
n'at bote tjeter kena me ladru
veq ski faj se ketu sen so tu ndrru
gjinja jon tranu shiptart per me ik
ja kan nis raketa me maru
astronomin per 2 dit e kan msu
shum perpara jon tu shku pa menu
duhet me ja u vulos n'tru
edhe ngom qa po t'thom
se ku shkon ti qa bon
qyky sen kun nuk t'qon.

1001111-vet...vet...vet...vet
1001111-vet...vet...vet...vet


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-viti   MrAlbbi
Më Shumë Këngë Nga NR:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet