Më mbaj mend (për 1 muaj)


NR - Romeo E Zhulieta

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Romeo E Zhulieta".
3. Video është e këngës "Romeo E Zhulieta", por nuk këndohet nga NR.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

NR - Romeo E Zhulieta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Egjeli"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Ergeni:

Hej, A ‘din qe une sjom cfar’do lloj shiptari, je p*dh I mire Hej so ka m’ha k*ri
Nuk t’bon njeri kerri e dollari, per ty jom 100 per veti jom I pari
Kshtu qe, mos te bojna punen problem, n’qoftese t’vjen vet ty hajde kcem
Nuk kom dashni hiq as zemra nuk m’dhem, veq nihere e perdori fjalen lem
B*th’t, cicen, vetllen, mendjen nalt e ke qu, shum e mire je me sy je tu m’hipnotizu
Me fol ka del shpirti pa u ofendu, ma mire merrma, sesa une vet mi mshu

Iliri:

Kejt femnat ktu jon t’msume e n’kry jon t’infektume, veq respect per b*th’t e qume
Kurr I afrohesh ngat bohet si me kon e mlume, me dy killa shmink e shminkume
Me kqyr ma fell doket si mu kon e vizatume, dikush se vren po n’sy kejt senet I ka t’shkrume
Qe s’beson kto jon sene t’vertetume, qe p*dhi e ka kryt sa t’ni pule
Kurr s’din qa don del ni bal I keq, qe ka pare doket si ni dreq
Mos harro permas e ka ni mahall t’vet me dy mij veta e ti vet veq me ni krevet
Shum jasht, dilni kejt jasht

Ergeni:

A din ti qe une jom virgjine, me perkthy shqip domethon shum e qime,
Sem duhet me bo perforcime, tash ja nisi pak me ledhatime, Parameno
Une ti duke I shiquar pulebardhat mbi det, vetem ty zemer ta kushtoj kete jet
Ti mua me jep nje puthje te nxeht, paketim tjeter I romeo e zhuliet
Po une nuk jom qaj karuci, ta rrasi goll n’p*dh si GianCarlo Perrucci
Baj baj guci guci, hajde edhe niher t’puci, sa ma shpejt mos po vjen Guci
X + 1 tu ka bo ekuacioni, tu bertit shum tu ka shterr zoni
Per notë 10-she ke performacioni, hiq sem prishet qefi kurr tjeter kush ty t’nxoni

Bimi:

Kurr vjen puna te pidhiiii kallxoj qysh o dilliii, (teleföni) O shit … prit veq pak.

Kape p*dhin Kice, Lpije iqe flliqe, edhe n’koft e keqe
Bile leja Leqe, Grithe me musteqe, kurr t’vesin dostat a e pece
Ti I thu jo edhe pse e ki bo, se me marr vesh qa je ka fol nuk qihet me ty mo
Nuk e kom keq a po, ligjerat po t’dho edhe me zgedh po t’lo
Qeshtu vazhdon njo e bon te tjetra shkon nalt e qon
Kerkujt nuk I kallxon veq n’tru ton
Si person kurr mo nuk I mshon, e blen ni kondom e vnon e bon ni telefon
p*dhi t’informon
Ti e gjen ku jeton veq pak e respekton edhe besom e qin kurr t’don
Ti e gjen ku jeton veq pak e respekton edhe besom e qin kurr t’don


Ky tekst u dërgua nga Dati
Më Shumë Këngë Nga NR:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet