Më mbaj mend (për 1 muaj)


NR - So Rap

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "So Rap".
3. Video është e këngës "So Rap", por nuk këndohet nga NR.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

NR - So Rap  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

14/10/2007

2007-10-14T13:33:15+00:00Ergeni :
Sa ka ajr , uj , fjal , skom mu nal, parasysh tu e mar edhe kohen qe ma ka fal (ZOTI)
me ndihmen e potit dhe ndrrimin e motit , zhgenjimi me doptit shperthen me reflektim te (T`FORTIT)
prit dostit qe ju kthym postit (PI POSHTIT) per juve qe doni me qi rob me ju qu m`ju qi t`burgosnit
pra dostit most it , se t`ngopi ship RAP , fit me korigju weck shit me RAP hit (T`PAPREKSHMIT)
Remember kur ma tesh`shit , vishit e m`vetshit , this shit and that shit m`dhezshit kur n`vesh m`lehshit
rahat me dhez shit s`mlejshit knej metshit ton naten qut euforik prej koncertit t`djehshit

Nito:
Ka met bina pa MC , mic-u (majku) pa korent , ku premtimet qe kom me met me goj t`hapt n`koncert
e vetmja goj e hapt qe zo s`qet , osht e jotja n`TV , me fjal t`burgosuna n`CD
ku ku adrenalina para performimit , faza grumbullimit tollovis , konsumimit splifav e i rakis
tu ka bo objektivë rrotullimi thell nen objektiv , tash a je CD artist ? a rapper aktiv?
a veq fjal qe na man , na kall , na qart , na shtin 2000 veta mi qu durt nalt
si me stop i nalt c`do aktivitet qe quhet "RAP ART" ( TU RENTIRAT FEMNA N`TOP LIST ME HYP MA NALT )
bima per MC o pista ku lancohet muzika qe jep fjal per jet
realizimi i ondrres vet rrenqeth per`rreth po edhe ma gjon e verteta ushton
rrena komt e gata ... rrnoft satra , dy an` t`kunderta , na edhe estrada
kudjes me deklarata kto gjenerata qe vin , raport per RAP KULTUR Nito Prishtin

Refreni :
Performim indirekt me ni studiotek (SO RAP )
ni kallbllak rrena me ni CD (SO RAP)
n`tem` talentat ti jooo talent
na s`jena 3 n`2 miljon , po 2 miljon n`3

BimBimma:
Kjo si rezulltat i 28.000 WAT me kabell en kontakt me MIC (majk) i bjen e barabart
me KEN DAD (that ) GAME en FIGHT masi ju CANE A BIT ti i ajt bjen me flejt tu pas PAIN TONIGHT
jom gjysen e kohes n`box e gjysen tjeter jasht , si beat i qart masi qe ti ki kici art
i kapi e i flliqi prap si llaskuca i terheki zhag muzikant e paaft per asfallt
qe me START pi artit marin infrakt , nuk po shkoj ma larg derisa sillna me PASAT
ti kerret i rentirat per mu dok ma FiFFTy , tu pozirat me naj poster me tu shit SHITI (seni )
tu menu mi shit bole rrethit i shet bole vetit , qohesh e blen ni kopje originall FALLC t`Rolexit
duhesh me ju nenshtru kujdesit se u keqkuptu koncepti i RAP-it , e fjalt e mija mesin
ma t`kjarta se 10 megapixel , fotografin qe ta bi e she XXL , hargjitna kadale se jom DISELL
e n`fund del , qe un nuk boj hip hop , as nuk knoj hip hop , oj nuk jetoj hip hop
un jom HIP HOP-i vet , i ngjit per venin tem si armatura per cement
soji ma shum se 500 mij vet qe kan talent po n`realitet nuk i jipet rasti me bo sen konkret

Refreni :
Performim indirekt me ni studiotek (SO RAP )
ni kallbllak rrena me ni CD (SO RAP)
n`tem` talentat ti jooo talent
na s`jena 3 n`2 miljon , po 2 miljon n`3


Ky tekst u dërgua nga Big Smoke..(!) Egi |gjilan|   rinorahmet
Më Shumë Këngë Nga NR:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet