Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nuri Gjuzi
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 60 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Nentor 1960
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Nuri Gjuzi është këngëtar i njohur. Nuri Gjuzi Lindi me 22-11-1960 ne Tirane. Nuriu filloi te kendoje qe ne moshe te reh ku ka mare pjes ne shume evente koperative me pas mori pjese dhe ne ansamble te shtetit duke organizuar koncerte ne cdo rreth te shqiperise ashtu dhe jasht saj, Kosove Maqedoni dhe neper Europe.
Nuriu Gjuzi lindi ne Tirane dhe eshte nje nder 100 familjet tiranase ku dhe kan shkruajtur libra e gazeta per te. Nuriu ka mar pjese edhe ne evente familjare si dasma, ditelendije e plot evente tjera. Ai sot jeton dhe vepron ne Tirane sebashku me familjen e tij. Ne familjen Gjuzi kane kenduar dhe te paret, si babai Nuriut Haki Gjuzi ashtu dhe vellezerit e Nuriut Bilal dhe Agim Gjuzi. Sot ne familjen tiranase Gjuzi e trashegon djali Nuriut kengetari i mirnjohur Vani Gjuzi. Keshtu pra brez mbas brezi familja Gjuzi ka lene breza ne ne artin Shqiptare.

Në vitin 2000, Nuri Gjuzi publikon albumin "Kenge Te Shqiperis Se Mesme Popullore".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

I ati i

Vani Gjuzit


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet