Vani Gjuzi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31
  • Emri i Vërtetë:
  • Ritvan Gjuzi
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vani Gjuzi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqipërisë së mesme. Emri i tij i vertete eshte Ritvan Gjuzi, por artistikisht njihet si Vani. Ka filluar te kendoje prej moshes 21 vjeçare. Në Qershor 2011, Amarda & Vani marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Arome Indie". Në Qershor 2012, Ciljeta & Vani marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Sonte Me Dhemb Zemra". Më datë 3 Prill 2013, Sergio publikojnë videoklipin "Emanuela", në bashkëpunim me Vani. Muzika e këngës u punua n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Profili

Twitter

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Faqja

Zyrtare

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareAni Zemër (2017)

Te Dua Zemer (2013)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Potpuri E Shqiperis Se Mesme 2017
Elegante
Dajak
Te Quiero
Gjynah
Kadal Kadal
Miami
Te Dua Te Dua
Me Flamur Shqiptar
Tingujt E Amel Te Mandolines

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Lek Plepi

Agustin Pellumbaj

Rati

Endrit Shani

Klejvis Saliaj

Eleminimi

Ardian Qokaj

Luiz Ejlli

Flamur Cana

Erjon Korini


Tags: Vani, Vani Gjuzi, Ritvan Gjuzi

Vani Gjuzi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë