A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nusret Kurtishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  64
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Nusret Kurtishi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Nusret Kurtishi i lindur në një familje me hafizlerë dhe hoxhallarë, këndimin e ilahive siç janë tash më të njohura në opinion i fillojë që nga viti 1999 në xhaminë e lagjes dizhon të Shkupit ku dhe ka shërbyer Babai i tij hafiz Sejdi ef. Kurtishi si imam 9 vjet me rradhë. ishte pikërisht Babai i cili me talebet e xhamisë organizonte tribuna, programe fetare dhe nga atëherë ka filluar të këndoj me grupin e xhamisë ku deri më sot ka aritur të rea...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Larg Vatanit (2018)


» Dërgo Një Këngë »

A Ka Shpresë
Kendo Oj Zemra Ime
Pa Ty
Larg Vatanit
Jeta Pas Vdekjes
Saherë
Me Emrin Tend
Ah Po Du Me U Kthy
S'ka Iftar E As Syfyr
Lum Vatani Qe Te Ka


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Nisret Krasniqi

Florent Iseini

Fikret Dauti

Tafa

Adhurim Deari

Shpresim Zylbehari

Dj Nago

Argeton Dervishi

Enes Seferi

Lindon Berisha


Tags: Nusret Kurtishi

Nusret Kurtishi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019