Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Si Ta Presim Ramazanin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Muhammedi na tregon
Si t´presim kete Ramazan
Muhammedi na tregon
Si t´presim kete Ramazan

Muaj i shenjte eshte padyshim
Me knaqesi e me shperblim
Muaj i shenjte eshte padyshim
Me knaqesi edhe shperblim
Me knaqesi edhe shperblim
Me knaqesi edhe shperblim

Muhammedi na tregon
Si t´presim kete Ramazan
Muhammedi na tregon
Si t´presim kete Ramazan

Muaj i shenjte eshte padyshim
Me knaqesi e me shperblim
Muaj i shenjte eshte padyshim
Me knaqesi edhe shperblim
Me knaqesi edhe shperblim

Menzi te pres zemra me qanë
Te shoh vleftat nga ajo anë
Menzi te pres zemra me qanë
Te shoh vleftat nga ajo anë

Ngopjen ujin nuk e ndjej
Kete muaj kush nuk mund ta vërej
Ngopjen ujin nuk e ndjej
Kete muaj kush nuk mund ta vërej
Kete muaj kush nuk mund ta vërej
Kete muaj kush nuk mund ta vërej

Muhammedi na tregon
Si t´presim kete Ramazan
Muhammedi na tregon
Si t´presim kete Ramazan

Muaj i shenjte eshte padyshim
Me knaqesi e me shperblim
Muaj i shenjte eshte padyshim
Me knaqesi edhe shperblim
Me knaqesi edhe shperblim

E fillojme këee Ramazan
Mbushur zemrat plot iman
E fillojme këee Ramazan
Mbushur zemrat plot iman

Me vullnet hiq pa uri
Me Kuran dhe Ilahi
Me vullnet hiq pa uri
Me Kuran dhe Ilahi

Me vullnet hiq pa uri
Me Kuran dhe Ilahi
Me Kuran dhe Ilahi
Me Kuran dhe Ilahi

Muhammedi na tregon
Si t´presim kete Ramazan
Muhammedi na tregon
Si t´presim kete Ramazan

Muaj i shenjte eshte padyshim
Me knaqesi e me shperblim
Muaj i shenjte eshte padyshim
Me knaqesi edhe shperblim
Me knaqesi edhe shperblim

Thrret ezani per ne xhami
Merr abdes me shum knaqesi
Thrret ezani per ne xhami
Merr abdes me shum knaqesi
Thrret ezani per ne xhami
Merr abdes me shum knaqesi

Kemba niset vet me hi
Per te fal nje teravi
Kemba niset vet me hi
Per te fal nje teravi
Kemba niset vet me hi
Per te fal nje teravi
Per te fal nje teravi

Muhammedi na tregon
Diten e gezimit tonë
Muhammedi na tregon
Diten e gezimit tonë

Nje dite me ik nuk lejoj
Ramazan ty te pranoj
Nje dite me ik nuk lejoj
Ramazan ty te pranoj
Ramazan ty te pranoj

Sofrat kthyer ne iftar
Gjera te mira ka te pare
Sofrat kthyer ne iftar
Gjera te mira ka te pare

Te gjithe zemrat i bashkon
Me i bekuari Ramazan
Te gjithe zemrat i bashkon
Me i bekuari Ramazan
Me i bekuari Ramazan

Muhammedi na tregon
Diten e gezimit tonë
Muhammedi na tregon
Diten e gezimit tonë

Nje dite me ik nuk lejoj
Ramazan ty te pranoj
Nje dite me ik nuk lejoj
Ramazan ty te pranoj
Ramazan ty te pranoj

N´4 te pres pa durim
Gjej meshir edhe shperblim
N´4 te pres pa durim
Gjej meshir edhe shperblim
N´4 te pres pa durim
Gjej meshir edhe shperblim

Me te vertet ti je shpetim
Dhe per te varferin gjen strehim
Me te vertet ti je shpetim
Dhe per te varferin gjen strehim
Me te vertet ti je shpetim
Dhe per te varferin gjen strehim
Dhe per te varferin gjen strehim


Fundit smuj ti them mbarim
Kur presim edhe Bajramin
Fundit smuj ti them mbarim
Kur presim edhe Bajramin

Sa e mire qe eshte kjo dit
Farefist vin ne vizite
Sa e mire qe eshte kjo dit
Farefist vin ne vizite
Farefist vin ne vizite....


Ky tekst u dërgua nga Dorina&dafina

Nusret Kurtishi - Si Ta Presim Ramazanin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Ta Presim Ramazanin".
3. Video është e këngës "Si Ta Presim Ramazanin", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 0