Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Festa E Bajramit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  26

Sa Bukur Ndezën Kandilat e Urimit
Tani Më Po Fikët Zjarri i Hidherimit
Sa e Këndshme Ësht Aroma e Bajramit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit

Fëmijet Jan T'veshur Me Rroba Të Reja
N'fytyrën e Besimtarit Shkrep Hareja
E Ngjyrat e Ndritshme Permbushin Rrugët Plot
Kësi soj Gëzimi ne jet Nuk Kam Par Dot

Sa Bukur Ndezën Kandilat e Urimit
Tani Më Po Fikët Zjarri i Hidherimit
Sa e Këndshme Ësht Aroma e Bajramit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit

Knaq Shpirtin Dhe Zemrën Ky Bajrami i Bukur
Të Gjith Njerzit Me Brenga i Bën Të Lumtur
Pleq e Fëmi Gëzohen e Përqafohen
Me Sy Dashurie Të Gjith Po Shikohen

Sa Bukur Ndezën Kandilat e Urimit
Tani Më Po Fikët Zjarri i Hidherimit
Sa e Këndshme Ësht Aroma e Bajramit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit

Sa Bukur Ndezën Kandilat e Urimit
Tani Më Po Fikët Zjarri i Hidherimit
Sa e Këndshme Ësht Aroma e Bajramit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit

Sa Bukur Ndezën Kandilat e Urimit
Tani Më Po Fikët Zjarri i Hidherimit
Sa e Këndshme Ësht Aroma e Bajramit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit
Deperton Thell Në Zemren e Muslimanit


Ky tekst u dërgua nga  PatrikR

Nusret Kurtishi - Festa E Bajramit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festa E Bajramit".
3. Video është e këngës "Festa E Bajramit", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 0