Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Ne Jemi Shqiptar Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ne jemi shqiptar dhe jemi me fe
Nuk ka popull n'bot ma t'lumtur se ne
Ne jemi krenar që jemi musliman 2x
Kemi sundu botën ne anemban

Zemër bardh të gatshëm gjithë për durim.
Jem bujar dhe kemi dorë për pajtim
Ne Kuranin kemi libër të shenjtë 2x
Ai gjithnji na mëson të jemi të njejtë

·Pejgamberin tonë me zemër e dojm
Dhe Kuranin natë e ditë e lexojmë 2x
Ne gjithë shkencat në kët botë do t'i msojm
Dhe armikut deri n’prag do ti shkojmë

Memedhen ne vet duhemi ta mbrojmë
Veç prej Zotit ndihmë duhet të kërkojmë 2x
At që duhet dhan un kurr se harroj
Kshtu xhenetin s’bashku ne e fitojmë


Ky tekst u dërgua nga Valdete RexhepiNusret Kurtishi
Publikimi: 08/04/2022
Teksti: Jakup Asipi
Melody: Trashëgimi Islame
Studio: Np RecordsNusret Kurtishi - Ne Jemi Shqiptar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Jemi Shqiptar".
3. Video është e këngës "Ne Jemi Shqiptar", por nuk këndohet nga Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nusret Kurtishi:


Komente 0