O.T.R.
O.T.R.
O.T.R.
  • Vendlindja:
  •  Uk
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
O.T.R. është grup artistësh dhe label shumë i njohur. On Top Of The Rest(O.T.R) që në gjuhën shqipe do të thotë "Mbi të gjithë", jane nje grup i cili u formua ne vitin 2001 nga Noizy, nje kick-boxer STREET FIGHTER Kampion ne një lagje të Londres. Noizy u be reper me ndihmen e reperit D.u.d.a nga Kosova. OTR eshte nje grup shumë i madh me mbi 300 Anetarë. Disa Nga Keto Jane:

Noizy (leader)
Mali G
Varrosi
Dulla
Bohemi
Blazer
Grof
Icy OTR
Cashmoney OTR
Elai OTR
Shadow
Naic
Big H
Helmi
A.K
J.R
Lil Koli
Krimineli (R.I.P.)
Renegade
DeCee
Mafioz
Merks
J.G-No
Gissi
Artz
Diablo
No.One (Nolian)
Anjeza
Lukani
ThuG Life
Donne
Dj Crax
L-B
Razor
Durim Kid
Messy
Mars
Sheila
Sekondari
Blay
Onzino
Ciljeta
DJ A-Boom
Altin Sulku
Grof

Në Prill 2005, O.T.R. marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "On Top Of The Rest".

Në Prill 2006, O.T.R. marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Keshtu E Bejme Ne", në bashkëpunim me Noizy.

Në Maj 2008, O.T.R. marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Shanca S'kan".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ili10 ili10   mimozaaaa mimozaaaa   donagg donagg   Doni-G Doni-G   Eraldatr Eraldatr   Betton Betton   Shputa Shputa   aldo7 aldo7  



Pjesëmarrja Në Festivale:



Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga O.T.R. »

Komente 87