Më mbaj mend (për 1 muaj)

O.t.r. - My Shqipez Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7

Shadow
Gjindja po kan inatin, po ja nis rrepovati
jo a.k cka menon shoki, a thu si erdh afati
ktyne pidhave tnanes, qe menojn se jan bo trekondca
mduket kan harru se na jem rrit me dy komshaaa
zon e shtyt, kur kerkojn me u shty me ushtri
dun me hy ngara, me tre mij kuej fuqi
vdes prej JR-it, cova 16 rrjeshta
nderi vjen prej meje, jam krenar edhe nveksha
mbi 3 vjet jam rekrutu nushtri
kam gzim per vllasni, keqardhje per inat-g
e di se sjam as un si ti, per femnen skam dashni
e di ashtu si ti e di kurrkush sna lun, kosov, shqipni
trimni mbi trim shqipe mirseerdhe nrim, he
hajde me mu, se demek qeke bo trim, he
my shqipe si nuk fryhet, por vec fryhet o.t.r
kam lind dhe do vdes, NDER i kom 3 shkronja N'ADN

Refren:
my shqipez du perjet, i du perjet, se mdojn perjet
e my shqipez jan vertet, 100% vec realitet
my shqipez du perjet, i du perjet, se mdojn perjet
e my shqipez jan vertet, 100% vec realitet
my shqipez kam me veti, si qita nuk ke ma tzjarrt
o my shqipez o.t.r, numer nji, nuk ke ma tqart
my shqipez kam me veti, si qita nuk ke ma tzjarrt
o my shqipez o.t.r, numer nji, nuk ke ma tqart

A.K:
my shqipez du perjet, i du perjet, se mdojn perjet
e ve nbast jeten teme se my shqipez jan tvertet
tlutna mle rehat, e di qysh i kam punt
kastumerat presin jasht, se prej meje mushin hunt
influence e keqe, shife qysh ti prishna trit
shesin drog neper cepa e mas thikat ti shpojn brinjt
spo mhan hic per fam, sboj muzik per publik
per ate qe kam un ta vej jeten nrrezik
ermali prap jeton, drama prap vazhdon
kuksjani ne mission, kam fitoren si stacion
sdi me u nal besom, 32 ti shkarkon
per ate qe aj don, aj jep jet per te ton
mfal oj nan tmerzitna, cova jeten teme rrugve
nzemer ju kam perjet, e pse mrapsht u hyna npunve
mfal oj zemra jeme, qe per nat tla nmerak
un jap jet per ata, qe per mu jan pa afat

Dulla:
mendoj edhe un te futem ne ket realitet te hidhur
mendoj edhe un te zgjidh, nje problem te pazgjidhur
gjithkush e ka mendimin e tij, por prap i humbur
se ke ti zinxhirin shqipe, sduhet tjet i kputur
se njerzit qe na rrethojn, per inati plasin vet
se syt qe po i lshojm, shum dryshime ne kto cepe
e ne mur, e zhgarravit, tregon shum histori
vec fitoren lshoj ne sy, po kto jan shokt e mi
se nacut ta bojn, golin ne disa metoda tvjetra
aty ku kalojm rruges nacut tmysin neper letra
kjo asht vec loj shok, kujdes ti se si e lun
shoket maji afer se perndryshe ska kush trun
kto fjal qe sapo thash, lan gjurm diku matan
mesazh prej nji trimi qe nga zemra co selam
mori fati udhn e saj nacut, ni ku i kam
o.t.r, e japim jeten, e rruget i cojm nkam

Refren:
my shqipez du perjet, i du perjet, se mdojn perjet
my shqipez jan vertet, 100% vec realitet
my shqipez du perjet, i du perjet, se mdojn perjet
my shqipez jan vertet, 100% vec realitet
my shqipez kam me veti, si qita nuk ke ma tqart
o my shqipez o.t.r, numer nji, nuk ke ma tqart
my shqipez kam me veti, si qita nuk ke ma tqart
o my shqipez o.t.r, numer nji, nuk ke ma tqart

J.R:
nrrug per dit aah, nuk jam merzit hic
por prap se prap ka njeher menja po shkon skic
pi thojkan jetes bitch, un therrmoj ca ti e ban
ta them dhe nji gja tjeter, maje afer at qe tdon
se tdhem kur ske kurkun afer, besom e kam provu
kurkush nuk don me tmajt me hater kur e di qe ke gabu
pra merre shtrut, qysh dush, leht a leht
gabimet e bame diku bohen problem njet
gjith po mthojn J.R mos ki pak bar, un
si ushtar I drejtoj shum shpejt nga o.t.r
e marri masen ne dur, e hyj ne boten e turbullt
cdo dit e re duket isoj, nga kjo mjergull vorbull
e maj koken nalt, pavarsisht se ktu asht balt
pa shqiptarin jeta ishte, sikur rruga pa asfalt
e piset pranaj gjthkush jasht venit po niset
por un lshoj rrugen edhe sikur kpuca tu mgriset

Refren (x2):
my shqipez du perjet, i du perjet, se mdojn perjet
my shqipez jan vertet, 100% vec realitet
my shqipez du perjet, i du perjet, se mdojn perjet
my shqipez jan vertet, 100% vec realitet
my shqipez kam me veti, si qita nuk ke ma tqart
o my shqipez o.t.r, numer nji, nuk ke ma tqart
my shqipez kam me veti, si qita nuk ke ma tqart
o my shqipez o.t.r, numer nji, nuk ke ma tqart


Ky tekst u dërgua nga Gjak Dibrani & Ugly Boy   shkodrani   BeRaTs1O.T.R.
Publikimi: 31/07/2008


O.t.r. - My Shqipez
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "My Shqipez".
3. Video është e këngës "My Shqipez", por nuk këndohet nga O.t.r..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga O.T.R.:


Komente 0