A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
O-Town

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1
BIOGRAFIA: O-Town is a very famous group/international artists. O-Town is an American boy band formed from the first season of the MTV-produced reality television series Making The Band in 2000, consisting of Erik-Michael Estrada, Trevor Penick, Jacob Underwood, and Dan Miller. The original line-up featured Ashley Parker Angel and Ikaika Kahoano. The group was originally managed by Lou Pearlman during their first season of Making the Band, but later managed by Mike Morin for their debut album and remaining te...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Script

Ha-Ash

Corrs

Hoobastank

Us5

Big Time Rush

Il Divo

Nickelback

Camila

Kudai


Tags: O-Town

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019