TEKSTESHQIP

O2
Pendimi
Lyrics

tani vin keto fjal degjoj ti kto fjal nga goja don me dal ne koh me vjen nje val e zgjuar e shemtuar qe askush smund ta ndal.-ndalu ti mor djal se ska vdek nate e gjat sje i vetmi ne kte bot qe veten do me zhduk prandaj na trego se gabimet nuk kan fund.-e di e di zdu tma tregosh dal nga dal e drejta nshesh ka me dal
vetem po te tregoj dikush do me degjoj un jam fajtori e ska fajtafon
koha sme premton me ka lon sdua me humb gjurm.- syt e vdekjes si ke prandaj mos u tut ti je ai spjegohu ke koh mos u ngut pasi qe tgabosh bohu burr mos u lut na trego se ca ke bo tani do te gjykojm te drejten duhet ngopur kete duhet ta kuptojm
-nuk kam qaj nuk dua te qaj njeri kur gabon kesaj ndryshe i thon faj ne mendjen time sillen mblidhen mendime qe nuk vlejn ti pra me degjo e me trego se ca eshte kjo.
-arsyja pse pendohesh fol pse per cka kto fjal si ne hije ne kok me kan ra shiko mu qendroj pran pasqyres qysh me bo si mbikqyres i ksaj menyres.-degjoj per jeten mendimi keq do ma merr zotroj dola ne rrug nje jet e shkatrova nuk krenohem se gabova.-ti je ai qe nuk e fshe veten nuk kemi zemer te denojm kur fol te verteten dhe gabimi kur pranohet ndonjeher mund te falet ti je teper i drejt po sbesoj se je i vertet

DËRGOI: