Më mbaj mend (për 1 muaj)

Oda - Beso Në Diell Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Kur shtrëngata mbulon qytetin tonë
Mos u frikëso natën ti
Beso n'mua se unë besoj n'ty
Shiqo rrufenë drejt në sy

Pas çdo shiu, dielli do të nxej
Unë dhe ti të lirë do t'shiqojm lart
Dhe e dimë se nuk është, nuk është tmerr
Nuk është tmerr, por është shtrëngatë

Më beso se nuk je vetëm jo
Më beso të lutem ti
Më beso se do t'shkrij jetën
Dhe nuk do të jem larg nga ti

Beso në diell... (8 her)

Shiu i ftohtë kur fytyrën ta mbulon
Vazhdo drejt ti, rrugë mos ndrro
Ngrite kokën dhe shiqo lart
Se nuk është tmerr, por është shtrëngatë

Pas çdo shiu, dielli do të nxej
Unë dhe ti të lirë do t'shiqojm lart
Dhe e dimë se nuk është, nuk është tmerr
Nuk është tmerr, por është shtrëngatë

Më beso se nuk je vetëm jo
Më beso të lutem ti
Më beso se do t'shkrij jetën
Dhe nuk do të jem larg nga ti

Beso në diell... (8 her)


Ky tekst u dërgua nga  Lenda


Akordet:

intro:
----------------8----------
----------------------------
-------------9-----9-------
---------7-------------7---
----------------------------
----------------------------

----------------7----------
----------------------------
-------------7----7-------
---------5------------5---
----------------------------
----------------------------

-------------------5------55----
--------------------------55----
-------------5------------xx----
---------3----------------33----
--------------------------------
--------------------------------

Am G FOda
Publikimi: 01/12/1995


Oda - Beso Në Diell
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Beso Në Diell".
3. Video është e këngës "Beso Në Diell", por nuk këndohet nga Oda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Oda:


Komente 0