A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Odeta Dervishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
BIOGRAFIA: Odeta Dervishi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Në Dhjetor 1992, Odeta Dervishi merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Po Kjo Nga Erdhi". Në Nëntor 1999, Odeta Dervishi merr pjesë në Nota Fest 1999 me këngën "Eja Me Ne". Në Qershor 2003, Odeta merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Dua Te Vallezoj". Në vitin 2004, Odeta Dervishi publikon albumin "Me Pelqen"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Drita Musliu

Shqiponja Muhaxheri

Alisa Baraku

Valbona Mema

Inis Gjoni

Valbona Xeka

Alma Bektashi

Elinara Shehu

Enxhi Nini

Ermonela Jaho


Tags: Odeta Dervishi, Odeta

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019