A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Odhise K. Grillo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  48
(1932-2003)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Odhise Grillo
  • Vendlindja:
  • Vuno (Himarë) 
BIOGRAFIA: Odhise K. Grillo është një shkrimtar shumë i njohur. Odhise Grillo lindi në vitin 1932 në Vuno të Himarës dhe vdiq në Tiranë më 24 shtator të vitit 2003. Grillo ishte një shkrimtar i njohur shqiptar, i cili dha një kontribut të madh për letërsinë shqiptare. Ai studioi gjuhën dhe letërsinë shqipe në Universitetin e Tiranës në vitin 1962. Shkrimtarit bashkëkohor të letërsisë për fëmije Odhise Grillo ju dha medalja "2000 Milenium" e institutit biografik ndërkombëtar të Amerikës (ABI). Medalja është...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Bardhyl Londo

Fatos Arapi

Arben Duka

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Xhevahir Spahiu

Gjergj Fishta

Asdreni

Lasgush Poradeci

Mitrush Kuteli


Tags: Odhise K. Grillo, Odhise Grillo, Odise Grillo

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019