A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Odise Gremo

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Sopik 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 55
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Odise Gremo is a popular writer. Lindur në Sopik të Sarandës dhe shkollën fillore e 8-vjeçare e mbaroi në vendlindje, kurse të mesmen pranë hidrocentralit të Fierzës në vitet 1979-83, pa shkëputje nga puna, në specialitetin ndërtim. Ka botuar 5 vëllime me poezi, ku dallohet për gjetjet e reja dhe detajet artistike: "Një dorë maanaferra" (2009), "Pash më pash do t'i bie ferrit" (2010), "Kumbari i hënës" (2014), "Kronika e një mali" (2015), "Vargje me fltar" (2016). Lidhja Ndër...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Ardi Omeri

Viktor Canosinaj

Ferdinand Laholli

Mihal Gjergji

Fatmir Terziu

Xhenc Bezhi

Brahim Avdyli

Sahit Shala

Liri Loshi

Halil Xani


Tags: Odise Gremo

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019