Më mbaj mend (për 1 muaj)

OG043

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: OG043 është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij eshte Oliger dhe mbas disa vitesh ne USA, eshte kthyer dhe jeton ne Tirane. Pjesetar i grupit TBA, O.G. ose i njohur edhe si OG 043, eshte nje konkurrent i programit Big Brother 4 i kanalit televiziv Top Channel. Më datë 24 Gusht 2008, Ledi Vokshi publikon videoklipin "Ketu Apo Atje", në bashkëpunim me Og043. Në Maj 2009, O.G. merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "As Vete S'e Di"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentK'tu Apo Atje?


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ziso

Alban Kondi

Joniad Banushi

Tru Pak

Baba Li

Rudi

Eleminimi

Lazy

Sekondari

Mali G Grand Thugz

Tags: Og043, O.G., 043, Og 043


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet