OG043
OG043
OG043
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
  • Jeton në
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
OG043 është këngëtar i njohur. Emri i tij eshte Oliger dhe mbas disa vitesh ne USA, eshte kthyer dhe jeton ne Tirane. Pjesetar i grupit TBA, O.G. ose i njohur edhe si OG 043, eshte nje konkurrent i programit Big Brother 4 i kanalit televiziv Top Channel.

Më datë 24 Gusht 2008, Ledi Vokshi publikon videoklipin "Ketu Apo Atje", në bashkëpunim me Og043.

Në Maj 2009, O.G. merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "As Vete S'e Di".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: zingjirtt zingjirtt  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0