Më mbaj mend (për 1 muaj)

OG043 - Sjam Me Vetem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

.................
I'm back hahaha
Yea UniKKaTiL
Ma SHQIPE OG
Hala knena Shoki
.................

Og
.................
Sa pafat fillikat a thu kete gjo e paskom pas hak
Shkak ne kete jete kaq ters refugjat
Se kom ngel pa njeri familjen ku e kom
U rrita rrugeve qe femi
Dheu zi eshte ky ferr qe e bone diten me u duket terr
Vec zeherr me nigjo o kacerr
Mos kujto se ja fus kot se kto jane te verteta
I vetem qyqar shoqnin une e gjeta
Ishte UniKKaTiL ai me shume veta
Nder ta edhe une Og me shqipen qe te grric me kthetra
Vepra gjakun me ta pi duke vdek me te pa kundershtaret ne kurbet
Por une jom aq i zoti sa me e gjet rrugedaljen vet
Sa te jem TBA do te jem perjete i qet pa merak
Mora boten rretheqark rretheqark
.................

Ref; 2 UniKKaTiL
.................
Qat her kur tmetsh veq ti edhe zoti
Mos ta nin dosti jem se dot nimon i joti
Se nuk je i huaj e din kta edhe ti
Shqipet jon familija kuq de nzi
.................

Og
.................
Ne udhekryq me dy rruge e pys veten time
E boj dot a se boj se spo di nga te shkoj
Do vazhoj normalisht kete jete
pa stres edhe i qete
Nuk duhet me u derzu edhe pse jom i tret
Thell ne shpirtin tim erdhi koha me e gjet dhe une fatin tim
Mos me ra viktim me Pre$ionin u njofta me dha afrim

Pre$ioni
.................
Padyshim shoku im
Shqiptari per shqiptare si vdhau
per vdhaun e ka per ubligim
.................

Tani edi, por perpara une se disha
shpresat po i pritsha skisha
Asnji qe nji pytje me ja bo dhe pergjigjen me ta kthy
Se kur je ne kurbet se rru njeri per ty
A je gjall a je vdek a ke buke ti me honger pa asnji lek ti ne xhep
Kur je ne vetmi halli krahet ti pert siklet
.................

Ref; 2 UniKKaTiL
.................
Qat her kurtmervet veq ti edhe zoti
Mos ta nin dosti jem se dot nimon i joti
Se nuk je i huaj e din kta edhe ti
Shqipet jon familija kuq de nzi
.................

Og
.................
Amerike sdo te thote sic kena thone gjithmone
Ha merr dhe ik
Pa shok pa familje ktu boesh i lig
Po shyqyr zotit shoket une i kom
jane te fort si beton
OG dhe RREBEL tani bashkpunon
qe venin e demton
Mbasi i vuna gjonat ne vij
Asthu sic kom dash tu bo qef tu pi raki
Tu bo edhe asshh me avash
Veq pare tu fitur BLOODYALBOZ me dha kultur
Kush do me ma fut e boj pelhur
Kush e ka me te drejt ate duhet me e afrur
Se perndrysheee je i egzekutur
kshu duhet me veprur
Se per ndimhme sboet fjale
ktu bythqimat munohen me te rrjep te gjalle
T'vin t'bin mas shpine asnji sdel perball
Se kane frike jom mbledh me shume shoke je boj praktik
.................

Ref; 2 UniKKaTiL
.................
Qat her kurtmervet veq ti edhe zoti
Mos ta nin dosti jem se dot nimon i joti
Se nuk je i huaj e din kta edhe ti
Shqipet jon familija kuq de nzi
.................

UniKKaTiL
.................
Set nimon i joti
Set nimon i joti
.................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   emin123OG043
Publikimi: 04/07/2011


OG043 - Sjam Me Vetem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sjam Me Vetem".
3. Video është e këngës "Sjam Me Vetem", por nuk këndohet nga OG043.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga OG043:


Komente 1