Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  75
 • Emri i Vërtetë:
 • Ajaz Limani
 • Vendlindja:
 • Zheger 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Ogi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertete eshte Ajaz Limani. Pak para luftes, ne vitin 1998, OGI me familjen e tij u larguan nga Kosova. Për shkaqe sigurie dhe per nje jete me te mire, OGi dhe familja e tij shkon drejt Zvicres, pikerisht ne Obfelden (komuna e Zürich). Nuk osht e para her qe na pruni Babai jon ne Zvicër, sefte jom kon ne vitin 1995 me vetem 2Vjet, pak mavon na fali Zoti edhe ni Vlla te vogel Armend Limani. Pse me quajn krejt ( OGI )? Emrin e sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mr.Trimi

Sacrifice

Master-L

Rascom

Miril

Explicit

Ex King

Anestezioni

Potera

Overlord

Tags: Ogi, Ajaz Limani, Nc.P


Komente mbi këtë artist