Më mbaj mend (për 1 muaj)

Oldsquad - Un Dhe Ti (Feat. Ela)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Oki:
Interesant osht me ty me shku diku larg prej ktu
tan naten bashk me kalu
qa thuuu
a bon a sbon
hiq nuk tveti
n'liqe a n'deti
nuk jom vet po vet i 3ti
e-e-edhe era mir pot vjen
nese ti nuk vjen
n'ren o tjeter femen
me emen
kshtu e ashtu sjom tu kuptu
pse qaq shum ti mu ke lshu
nuk jom mbret
Ela:
as un mbretresh
jem ni princ dhe ni princesh
sa per llafe muhabete
skem fshehtsina as sekrete
mirpo ndjenjat ti mi trete
Oki:a pot pelqej?
Ela: po po po
Oki:sille ka ta sillsh
Ela:je numer njo
Oki:a pom sheh?
Ela:po po pot shoh
Oki:je je e jemja.

Ela:
M'merr e me dergp tlutem mos me thuaj jo
yjet po ndriqojn zemer eja bashk te shkojm
m'merr e me dergo tlutem mos me thuaj jo
se koha po kalon mua me shum pom tranon.

Ref.
Romantik ti je per mua
buzt e tua shum ti dua
naten me ty ta kaloj
se per ty un kam nevoj. (2x)

Adi:
E-e di qe ke nevoj
un jom me pervoj n'ket loj
un po du met testu analizu a je per mu
baby un skom faj e pi ni qaj bona high
je je je shum brilijante e sharmante
n'tnjejten koh arogante
zemer vet po don
zemer ske ku shkon
zemer prap se prap tek un vjen
zemer z-z-z-z zemer zemer zemer
e boj ket sen e boj me flow
n'bina ktu gjithmon boj show
shake your ass
mos thuj jo
a pom kupton ti?
Ela:po po po
Adi:a jem krejt gati?
Let's go...

Ref....


Ky tekst u dërgua nga Flower (3Oldsquad
Publikimi: 08/11/2008
Festivali: Nota Fest 2008


Oldsquad - Un Dhe Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Un Dhe Ti".
3. Video është e këngës "Un Dhe Ti", por nuk këndohet nga Oldsquad.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Oldsquad:


Komente 0