A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olen Cesari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Durrës 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Olen Cesari është një instrumentist shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo klasike. U ngjit në skenë në moshën 5-vjeçare si një virtuoz i lindur dhe në moshën 7-vjeçare dha koncertin e tij të parë recital në teatrin "Aleksandër Moisiu" të Durrësit. Në moshën 10-vjeçare e mbaroi gjithë programin e Liceut Artistik dhe si mbaroi këtë ai ishte i vetmi fëmijë mes studentëve 24-vjeçarë që korrte sfidat në Institutin e Lartë të Arteve. Shteti e dërgoi në Romë të vazhdonte studimet për violinën. Në moshën 18-vjeçare kishte mbaruar 3 kon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Dr. Flori

Adem Ramadani

Meda

Sinan Hoxha

Gena

Sefë Duraj

Mentor Xhemali

Eduart Jubani

Naim Krasniqi

Mahmut Ferati


Tags: Olen Cesari

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019