A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Olgera Lleshaj - Falma Dashurine


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/09/2018

2018-09-19T18:00:03


It's a long time that we try finding the lyrics to "Falma Dashurine" sung by Olgera Lleshaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Olgera Lleshaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Duli. We wish that's the lyrics you are looking for:

E kush ta fali vajze
oh moj bukurine
oh moj bukurine

E qet ma shtosh moj zemer
oh moj dashurine
oh moj dashurine

Edhe shpirte e zemer hajde
o ti fala tye
o ti fala tye

Ah sa shume pot lutna shpirto
falma dashurine
falma dashurine

Ohh sa shume pot lutna ohh
falma dashurine
falma dashurine

Hajde mos u ba oj cike
o moj menjemadhe
o moj menjemadhe

Oh se shpirte e zemer
oh moj flake mi kalle
oh moj falke mi kalle

Aj menja madhe ciko
sa shume t'ka lazdrue
sa shume t'ka lazdrue

E mos mendo moj ciko
se dot lujsh me mue
se dot lujsh me mue

E her do kur moj zemer
kam met shti ne dure
kam met shti ne dure


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019