Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Olidena
 • Emri i Vërtetë:
 • Olidena Lleshaj
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 23 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 22 Qershor 1996
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  96
Këndon kryesisht: pop

Olidena është këngëtare e njohur. Olidena eshte nje vajze e talentuar. Ajo me origjine nga babai eshte nga Kurbneshi i Mirdites por e rritur mes Tiranes dhe Italise. Ne moshe fare te vogel ajo trasferohet ne Itali per te jetuar me familjen e saj. Ne Itali ka mbaruar me rezultate shum te mira shkollen e mesme, gjithmone pa lene pas dore pasionin e saj per kengen. Por deshira e saj ishte gjithmone te kthehej ne Shqiperi dhe Oldidena kthehet dhe mbaron shkollen e larte per Teknike odontoiater dhe prej disa vitesh merret me kengen. Olidena Lleshaj ose shkurt Oli doli me kengen e saj te pare "Veç Kaq", me te cilen arriti mbi 500.000 klikime.

Më datë 14 Tetor 2016, Sergio & Olidena publikojnë videoklipin "Ajer".

Më datë 5 Maj 2017, Olidena publikon videoklipin "S'jena Na". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Olidena, Juna.

Më datë 24 Tetor 2017, Olidena publikon videoklipin "Don't Worry", në bashkëpunim me Sergio. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sergio, Olidena. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet