Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
BIOGRAFIA: Olimbi Velaj është një poete. Ajo lindi në Shqipëri. Ajo studioi në Tiranë dhe Sofje. Velaj është autore e dy vëllimeve lirikë (e treta është në proces botimi), dy të fundit janë vëllime dygjuhëshe (shqip-anglisht). Velaj është poete emergjente në poezinë bashkëkohore shqiptare. Poemat e saj janë botuar në revista letrare dhe antologji në 15 gjuhë të huaja. Ajo ka nominime dhe çmime: në Shqipëri (1993, "Migjeni", çmim për poet debutues), Kosovë (2002, çmim për poezinë më të m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Valentina Llapri

Lumturi Ymeri

Elida Rusta

Ganimete Jashari

Maria Kuçi

Albana Subashi

Lindita Prenga

Eva Kacanja

Hyrije Jusufi

Shpresa Ymeraj (Poete)

Tags: Olimbi Velaj


Komente mbi këtë artist