Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olsi Bylyku & Klis Golikja - Imitimet (Parodi) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

1. Mozzik - Madonna (Parodi)
---

REF. 2x:
Gruja ime si Madonna, dona, dona
s'e di a ka corona, rona, rona
I ka bo 2 tampona, ona, ona
S'e di është pozitiv
a grip sezonash

ej

Uh ti lyfshaa duuurët ty
me alkol
e po na kapën ethet sot
direkt paracetamol
ene t'thash 100 her
po ti mthe mu matuf
se e pash që në mgjes
që kishe dhe rruf
tashi nuk e dim prej teje
nëse neve na kan prek
po nga frika mos jam pozitiv
po e boj n'brek

Merr Piperon, pyte i her
para se me taku tjer
po i bi kokës me der
ah qa m'bone ti mi pler
se mka kap 1 panik nik
nuk po rri as në jastik stik
a je me grip a jom me grip grip
u mylla nshpi s'do dal 14 dit, dit

REF. 2x:
Gruja ime si Madonna, dona, dona
s'e di a ka corona, rona, rona
I ka bo 2 tampona, ona, ona
S'e di është pozitiv
a grip sezonash

2. Xhensila & Ardian Bujupi - Panorama (Parodi)
----

Pandemiaa

ca na boniii

Yea

Ref:
Un si kom fajeett
Për kët vit që na shkoj nëpër shaleee
as un mo vlla
e di që don ti me dale
me shit pordh ti nëpër clube nate
eeeeeeh
po nuk ke si me dale,dale,dale
myll krejt lokaleeeet
boboboo
po nuk ke si me dale,dale,dale
myll krejt lokaleeeet

Për me dal knej nga Tirana
Duhet 1 leje nga rama
policin e ke ti nga mbrapa
sapo t'dalësh jasht e ti bosh 2 hapa

ose me plakun ti kët vit kalo
se me cunat ti me dal harro hej
edhe gocat që ti po meno
jan me t'shpis se si rrejn dot mo hej

Ref:
Un si kom fajeett
Për kët vit që na shkoj nëpër shaleee
e di që don ti me dale
me shit pordh ti nëpër clube nate
po nuk ke si me dale,dale,dale
myll krejt lokaleeeet
po nuk ke si me dale,dale,dale
myll krejt lokaleeeet

3. Kidda - Malli (Parodi)
----

Mka ik menja mu mo lali
ehh
spo na lejn me dal
ashu esht
për me kcy na ka mar malli
shummm
po ti po ti ku rri lale?
ke i lokal aty ke lagjia
n'orën 8 myllet lokali
eee
e myll ai po na le celsat
pse vendose me na myll pa arsye
pa kurrgjo na lan mren
se di more vlla
se pa clube pa shoqni
spo na shtyhet jeta në kët ven
ashu esht

Ref:
Çdo nat myll n'shpi
me grun dot srri
tu la tepsi aaaaa
çdo nat çdo dit
tu na gjobit
jom tu lajthit aaaaa
çdo nat myll n'shpi
me grun dot srri
tu la tepsi aaaaa
çdo nat çdo dit
tu na gjobit
jom tu lajthiiiit

Lale lale lale
për me kcy na ka mar malli
ahhh
lale lale lale
që kur na u myll lokali...
pupupu
lale lale lale
për me kcy na ka mar malli
e vertete
lale lale lale
që kur na u myll lokali...
hapni lokalet


Ky tekst u dërgua nga arsimdiberOlsi Bylyku
Publikimi: 30/12/2020
Producentë: Alter Cuca, Josmira Hysa
Regjisor: Alter Cuca
Skenariste: Olsjon Bylyku, Florinda Merko
Editing & Camera: Arlind Kola
Research: Florinda Merko
Sfx Artist: Pranvera Metolli
Design: Glen Baku
Marketing: Fabjola Belegu
Menaxhere Sociale: Vada Duro
Asistentë: Borana Duro, Aleks Musaj, Mario MetolliOlsi Bylyku & Klis Golikja - Imitimet (Parodi)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Imitimet (Parodi)".
3. Video është e këngës "Imitimet (Parodi)", por nuk këndohet nga Olsi Bylyku & Klis Golikja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olsi Bylyku:


Komente 0