Më mbaj mend (për 1 muaj)

Abaz69 - Diss Dallëndyshes (Pj. 1) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


historia jon o si romeo dhu juljeta
fjalët që po shkruj me ty jan gjith të vërteta
ma ke zgjat dorën sa her që kom ra npuseta
un ty tdu shum dhe pse je çik me tmeta
mka mar malli kur rrishim të dy ke kabina pallatit
kur u boje me nerva ore mgjuje me qadër ballit
e kujtoj takimin ton kur ti mthe po
edhe mthe mos prek me dor se jom me "ato"
un vazhdova dhe se dija që "ato" ishin 2 vllezrit
kur ta preka herën e dyt me erdh shpulla mbrapa veshit
u përmena ke spitali ishe ti dhe plaku jot
u gëzova deri sa mtha "o mere m shpi o plumin nkok"
nuk e ula vetëm sigurisht që tmora nshpi
aty kuptova shprehjen "të kam dhi mu ndashni"
e sot për ty po pi që ti ike në itali
jo që mle vet po ishalla nuk vje mo nshqipri

Ref:
ndryshe e kisha menu ndryshe
nat për nat tu pa yje
në paris tu bo pushime
por në fakt e vërteta ishte
sherrre nat për nat tu u zon me ftere
tgjith komshit tu dal npenxhere
duke na pa neve tu plas kokën mbrapa dere
po prap malli mka marNuk kemi video për këtë këngë.


Olsi Bylyku
Publikimi: 31/10/2020


Abaz69 - Diss Dallëndyshes (Pj. 1)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Diss Dallëndyshes (Pj. 1)".
3. Video është e këngës "Diss Dallëndyshes (Pj. 1)", por nuk këndohet nga Abaz69.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olsi Bylyku:


Komente 0