TEKSTESHQIP

Olsi
Kush Jam
Lyrics

Shpesh me ndodh kur nuk jam i lumtur...

E vazhdoj ngre pytje...
A e ke ti forcen e duhur te dalesh palagur nga deti ku u zhyte?
A i mbart ti vlerat qe thua vertet?
A do ishe po prap ky njeri qe je sot po te kishe ne duar fame dhe pushtet?
Humbem ne pytje me veten ne lidhje me jeten edhe ca te mundon,
Mos je dhe ti fans i pasuris dhe per ate jeton?
Si vipat ti sillesh i mir per te kriju impakt ne qytet,
Te dukesh si det i bukur nga larg me leshterikat ne breg.
Dikush te tha qe je frymezimi duhur per brezin e ri,
A je ti Ols ky i denji qe gzon vlersimin e tij?
A eshte kjo rruga qe duhet dhe shpirti jot eshte i sakte?
A e meriton vendin ku je apo gjith kjo qe nji fat?

REF.:
Jo,ata po presin te blehem,ata po presin te shitem
Kto jane standartet kjo eshte formula,ndaj une duhet te bindem
Ska shifer qe ma merr besimin,nuk bej kembime me shpirtin
Dhe diten qe kta do ndikohen te gjithe...
(2 here)
Nese nje dit pricipet e mija do shuhen,
Une do heq dore ja betohem,nuk jam si ata betohem,ne direksion nuk gabohem
Do zgjohem me dinjitet per ate qe jam dhe per ate qe kam,
Mbrojta qellimet dhe ky gur i lagesht nuk e shteroj ky vullkan!

A je i vertet apo je thjeshte nje kopje shemtuar?
A percjell emocion ti me ate qe shkruan?
A te kupton fmija,
Dhe familja ktij fmis?
A knaqen kto miq kur te shohin apo te shajne nga ropt e shpis?
Dua ta di nese vdes,sa shenje i lashe ketyre qe me meshojne krahet,
Do qajne se i dhemb apo se esht rregulli qe te qahet?
A do jesh ti ai qe pe ne enderr shum vite me par,
Apo varka me vlera qe ngrite dallga si hir do te marre?
Une nuk e njoh veten por jam i bindur ne vete qe brenda ksaj zemre,eshte nje fuqi mbi parametra ekstreme,
Ska lidhje nga erdha kush isha ku linda ku rrisha apo nga kush u gatova,
Une kurre sdo zhgenjej ata qe besun ne ate qe besova!

REF.:
Jo,ata po presin te blehem,ata po presin te shitem
Kto jane standartet kjo eshte formula,ndaj une duhet te bindem
Ska shifer qe ma merr besimin,nuk bej kembime me shpirtin
Dhe diten qe kta do ndikohen te gjithe...
(2 here)
Nese nje dit pricipet e mija do shuhen
Une do heq dore ja betohem,nuk jam si ata betohem
Ne direksion nuk gabohem
Do zgjohem me dinjitet per ate qe jam dhe per ate qe kam
Mbrojta qellimet dhe ky gur i lagesht nuk e shteroj ky vullkan

DËRGOI: