Olta Kaferi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Peshkopia 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
BIOGRAFIA: Olta Kaferi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Olta ka studiuar për shkenca politike. Ajo është nga Peshkopia, ku mungesa e aktiviteteve profesionale muzikore është më se e dukshme. Për rrjedhojë, edhe shumë zëra muzikorë, me vështirësi përpiqen të çajnë për të mbajtur gjallë pasionin e tyre për këngën. Në vitin 2014, Olta Kaferi merr pjesë në The Voice Of Albania 4 me bindjen që t’u dëshmojë të gjithëve dhe t’u tregojë me shpirt, se ka një zë shumë të mirë dhe se ajo mundet të përballet m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Eniada

Ola

Matilda Mati

Zhorzheta Sota

Enia

Nilsa Hysi

Deborah Dollapi

Albora

Ayssel Kristuli

Jenny Jonas


Tags: Olta Kaferi

Krijo Një Kartolinë