Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olta & Olsa Miftari - Çamarroku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Kujdes hapat - hapat po afrohen,
Flet dhe nuk durohet,
Kinse biseden nis,
Çamarrok po na bezdis

Dua çfare kerkon,
Te gjithe boten rrotullon,
Dhe ankohet, nuk ndalon,
Dhe pse vet sherrin fillon

Ref.
Çamarrok, o çamarrok,
Pse se ke dhe ti nje STOP,
Edhe pse nuk eshte e lehte,
Ne te duam me t'vertete,...2x

Qetesine nuk e gjejme dot,
Te mundohesh eshte e kot,
Eshte i vogel e kupton,
Prap se prap nuk e qorton,

Se ç'na gjet dhe ne belaja,
Jep e merr me ne mamaja,
Çdo denim ne e pesojme,
Dhe pse nuk e meritojme

Ref.
Çamarrok, o çamarrok,
Pse se ke dhe ti nje STOP,
Edhe pse nuk eshte e lehte,
Ne te duam me t'vertete,...2x
Olta dhe Olsa Miftari
Publikimi: 09/04/2021
Orkestrimi: Naim Qukiqi
Video Produksioni: RGB Entertainment
Muzika: Lindita Isufi
Teksti: Mergime Grainca
Directed: Zelije MiftariOlta & Olsa Miftari - Çamarroku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çamarroku".
3. Video është e këngës "Çamarroku", por nuk këndohet nga Olta & Olsa Miftari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olta dhe Olsa Miftari:


Komente 0