Olta Selimi
Olta Selimi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Gjilan Kosovë
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Gusht 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani

Biografia

BIOGRAFIA: Olta Selimi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Vjen nga qyteti i Gjilanit vijon mesimet ne shkollen fillore "Thimi Mitko" eshte nje nxenese e shkelqyeshme. Olta ka nje ze madheshtor eshte nje vajze me shum talent luan ne instrumentin e pianos dhe suksesi e ka percjellur ne çdo hap. Ka marre pjese ne shume festivale dhe eshte nderuar me shume çmime: - Ne festivalin "Gezimi Yne" ne Presheve ka marr çmimin e trete; - Ne festivalin "Femijet e gezuar" ne Ferizaj, Deputantja me e mire; - Ne f...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0