Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Olti Curri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  76
  • Vendlindja:
  • Durrës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Olti Curri është një autor këngësh shumë i njohur. Olti Curri nuk është vetëm një autor i teksteve të këngëve, por edhe moderator në TopAlbaniaRadio dhe opinionist. Ka lindur në Durrës dhe jeton në Tiranë. Duket se gjen fjalët perfekte për baladat. Tekstet e tij, të sjellë në zëra të mrekullushëm të këngëtareve tona, janë bërë hite për zemrat e lënduara, për zemrat e dashuruara, për ato të rigjetura, të rilindura. E gjitha kjo është falë punës, por edhe falë intuitës që ai ka si nje konsumator ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Agim Krajka

Alban Furtuna

Osman Mula

Alfred Kaçinari

Aleksandër Peci

Limoz Dizdari

Pandi Laço

Alfred Sula

Shpëtim Saraçi

Palokë Kurti

Tags: Olti Curri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet