A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Orges Toce

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Orges Toce është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, pop-rock dhe jazz. Zëri i Orges Toçes është si një shovelful e zhavorit të margjinuar në uiski; fjalët e tij kujdesen midis deklarimeve sociopolitike të fshehta, utopianizmit mbrapa në tokë, himnave të biçikletës dhe filozofisë së dehur. Orges & The Ockus-Rockus Band luan vendin e gishtërinjve me një ndikim ballkanik dhe një estetikë të dehur dhe të zhurmshëm të xhazit: rrënjët e përafërta dhe të gatshme muzikën dhe Devil të marrin pjesën më të madhe - përveç kur a...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Export - Import (2014)

Aheng, Aheng! (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Shesh-Besh
Zhul
Blink

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (30)


Artistë Të Ngjashëm:

Genc Salihu

Pellumb Elmazi

Chika

Viagra

Selajdin Miftari (Salushi)

Agon Nimani

Nysret Hyseni

Agron Berisha

Breaker G

Nusran Fera


Tags: Orges Toce, Orges Toçi, Orges Toçe, Oorb

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019