Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & Ockus Rockus Band - Retë (Dedikuar Django Reinhardt) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
Bota është re,
bota është mjergull,
ndaj duhet dritë,
gjithçka për t'a zbardhur!

"Nuages baby, nuages!"
një mik i vjetër tha!
Dy nota në kitarrë,
që u zhdukën mes resh!

Aksidente dhe fate të pafat,
u humbën mes tokës,
për një kohë plot re, për një kohë plot re,
vërtetë, vërtetë s'ja vlen të jesh!

Jetojmë kohën sot,
dje s'ishte kot!
Jetojmë të përgjumur,
nën qiellin ngjyrë neon!Nuk kemi video për këtë këngë.


Orges Toçe
Publikimi: 01/12/2014


Orges & Ockus Rockus Band - Retë (Dedikuar Django Reinhardt)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Retë (Dedikuar Django Reinhardt)".
3. Video është e këngës "Retë (Dedikuar Django Reinhardt)", por nuk këndohet nga Orges & Ockus Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0