Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Diell Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1  

Mos perëndo kur nuk ka diell,
se dita tjetër do ta sjell!
Një ditë e zymt‘ nuk ësht‘ gjithçka!
Beso n‘dashuri dhe n‘got‘n e verës që ke pranë!

Bridge

 Por jeta ecën edhe ngecën (Back voc. uuuuuuuuuu)
si gjilpër‘ e prishur mbi gramafon! (Back voc. uo o o ooo)
Rrotull - rrotull - rrotu - llo! (Back voc. Wa wa wa wa - wa wa wa)
deri sa dielli të t‘ndriçojë!

REF:  

 

Merre jetën me të qeshur TRA - LA - LA (Back voc. TRA - LA - LA)
Injoroji fjal‘t e shumta BLA - BLA - BLA (Back voc. BLA - BLA - BLA)
Dhe kur mendon se jeta‘ (e) shkurtër perëndo o o on,
puthe diellin dhe bëju zjarr (Back voc. LAJ - LAJ LAJ) 2X & ZJARR!

Str. 2   

Jo mos u shuaj se s‘ka më keq,
sot një dit‘ gri, nesër me diell!


Ky tekst u dërgua nga Naten diteOrges Toçe
Publikimi: 16/01/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Diell
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Diell".
3. Video është e këngës "Diell", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0