Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Lëmsh Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1  

Gjithçka filloi si një lojë, dhe lojës nuk i dihet sa do zgjasi,
në një lokal të vjetër të qytetit plot me zhurm‘ e plot me jet‘
dhe trupat u kryq‘zuan keq e mos më keq e u bën lëmsh
dhe nga ai LËMSH i madh ja ku jemi!

Str. 2   

Un‘ vija nga një vënd i largët që simbol‘n e vet¨m kish diellin
dhe at‘ diell e kemi sot dhe k‘tu
një DIELL ku dhe natën, djeg dhe përvëlon
dhe ajër lëmsh në ajrin monoton!

Bridge

Lëmsh, lëmsh në ajrin monoton,
lëmsh në pjes‘n e diellit që na takon!

Ref:

O - O Sa bukur në kët‘ lëmsh,
qejf, qejf, shum‘ qejf dhe pak fjalë
O - O Shum‘ mirë në kët‘ vënd,
ku dielli lëmshin përqafon!

Str. 3  

E përqafon, e përqafon, e përqafon se shumë e do
dhe më vonë çdokush humbet në lëmsh‘n e vet
sa lëmshe në kët‘ bot‘, sa bukur, sa mirë,
lëmshi - lëmshit nuk i ngjet!
Orges Toçe
Publikimi: 18/11/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Lëmsh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lëmsh".
3. Video është e këngës "Lëmsh", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0