TEKSTESHQIP

Orgesa Zaimi
Kur E Humba Nje Dashuri
Lyrics

Dashurine e pare dhurova
per te njohur nje njeri
dhe mesova te mos gaboje
kur e humba kte dashuri

me puthje genjeshtare
ma mesove dashurine
e paster isha fare
enuk e njihja pabesine
po ja ku nisi era
rane fletet nji nga nji
jeta endrra ska ngahera
ka dhe lot e tradheti

dashurine e pare dhurova
per te njohur nje njeri
dhe mesova te mos gaboje
kur e humba kte dashuri
veten time e lendova
e plagosa ne rini
por pranvera serish do vij
dhe do sjelle tjeter dashuri

o dashuri
sekret i moshes qe na rinon
ti papritur vjen
e krejt papritur si era shkon

eja eja dshuri
eja eja perseri
merrma dhimbjen time
dhe me ndiz nje zjarr te ri

DËRGOI: