TEKSTESHQIP

Orgesa Zaimi
Dashuria Pa Nje Fytyre
Lyrics

Besoja dikur dhe vazhdoj besoj
se dashuria pamje ska
nje foto s mund ti gjej nese e do
nese ka dikush le te me tregoje
ndoshta mesoj se c ngjyre do ti kete syte

Dhe pse nuk besoj
vazhdoj e kerkoj
ndoshta nje jete do te lodhem kot
ndoshta dhe e gjej ku fshihen syte
dashuria vjen dashuria shkon
por nje fytyre te saj nuk e gjej dot...

Jam me ty, kam per ty
dashurine e kam provuar
por nje fytyre dhe pamje
kjo dashuri nuk ma tregon

Flas me ty qaj per ty
dhe te prek sa here qe dua
ndoshta jam une qe smundem
ndoshta je ti qe me lendon

Ndonese te kam prane
di dhe sa me do
te pergjerohem me kupto

Ndoshta dua kohe te dashuroj
e kam te veshtire
ne syte e mi lexo
cfare s mundem une qe te lexoj....