Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Osman Mula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Osman Mula është një autor këngësh shumë i njohur. Osman Mula është regjisor në RTSH dhe kompozitor i njohur shqiptar nga Shkodra. Është një nga regjisorët më të njohur në Radiotelevizionin Shqiptar, drejtues i dhjetë festivaleve, qindra emisioneve të muzikës, saksofonist i talentuar dhe kompozitor i vlerësuar me shumë çmime. Vjen nga një familje e njohur, mbiemrin e së cilës e ka ngritur lart dhe e ka nderuar duke përcjellë dashurinë për profesionin dhe për muzikën dhe tek fëmijët e tij këngëtar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Evis Mulës

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Alban Furtuna

Aleksandër Peci

Limoz Dizdari

Shpëtim Saraçi

Agim Krajka

Alfred Kaçinari

Olti Curri

Alfred Sula

Pandi Laço

Enis Mullaj

Tags: Osman Mula


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet