Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Ott Lepland

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Tallin 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ott Lepland është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ott Lepland is an Estonian singer, who is best known as the winner of the third season of Eesti otsib superstaari. Lepland represented Estonia in the Eurovision Song Contest 2012 in Baku, Azerbaijan with the song "Kuula" placing 6th in the final. Lepland has been singing since he was a child. He released four albums with children songs in 1995 and 1996. At the moment Lepland is studying at Georg Ots' Tallinn Music School pop and jazz singing. He ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Diego Gonzales

Pablo Alboran

Christopher Uckermann

Jencarlos

Alvaro Soler

J. Balvin

Alexander Rybak

Kygo

Buray

Muhabbet

Tags: Ott Lepland


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet