Pa Kufijt
Pa Kufijt

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Emiliano Buna:
 • Vendlindja:
 • Shkoder Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk Uk
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 20 Korrik 1983
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♋ Gaforrja

Biografia

BIOGRAFIA: Pa Kufijt është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emiliano lindur ne Shkoder dhe banues ne Itali dhe me pas ne Detroit, Michigan. Gjate kohes qe Emiliano jetonte ne Michigan u formua grupi i tij " Pa Kufijt". Emiliano Pakufijt ka jetuar 7 vite në Itali dhe 7 vite në Amerikë. Video e pare HAJDE ME NE, solli shume sukses te merituar grupit tij. Me vone bashkupunuan edhe me rreperin e famshem amerikan TRICK TRICK. Pakufijt gjithashtu është pjesë e labelit "BadBoys4Life". Më datë 21 Prill 2007, P...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 4