Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pajtesa

Tags: Pajtesa

Vendlindja: Berat   
Pajtesa është një këngëtare e njohur. Ka lindur ne Berat, dhe banuese ne Tirane. E nisi karrieren e saj artistike qe ne moshen 15 vjecare si: kengetare, autore tekstesh, botuese e dy vellimeve me fabula dhe poezi. Gjate karrieres se saj artistike, ka provuar te prezantoj dhe organizoje koncerte dhe aktivitete te ndryshme artistike ne qytetet si: Durresi,Tirane, Vlore etj. Ka punuar si gazetare ne nje emision televiziv kulturor ne nje Televizion privat. Provoj te organizoje me sukse...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  4

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017