Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Radoniq - Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
BIOGRAFIA: Pal Sokoli është një shkrimtar i njohur. Shkollimin fillor e kreu në Radoniq dhe Cërmjan ndërsa gjimnazin drejtimi i shkencave natyrore në Gjakovë. Me 1985, diplomon në Universitetin e Prishtinës, Fakulteti Filozofik në degën Filozofi-Sociologji. Shkruan poezi që nga rinia e hershme dhe boton në periodikun letrarë qe nga vitet e tetëdhjeta në revistën studentore; "Bota e re", pastaj në "Zëri i rinisë", "Etja", "Fjala", "Rrezja", si dhe disa cikle me poezi ne revistën letrare; "Shtigje" ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Faqja

Zyrtare

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Hasan Qyqalla

Mehmet Bislimi

Avdush Canaj

Musa Jupolli

Liri Loshi

Mustafe Ismaili

Agim Desku

Xhenc Bezhi

Abdullah Konoshevci

Sahit Shala

Tags: Pal Sokoli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet