A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pandeli Frroku

Tags: Pandeli Frroku

Vendlindja: Fush-Arres    Jeton dhe vepron në        Mosha: 24 Vjeç   Shenja e Horoskopit: ♒ Ujori  
Pandeli Frroku është një këngëtar jo shumë i njohur. Nisma tije e pare ishte ne 2010 ku dhe lindi deshira per te filluar me tej ket rruge, qe i vogel i binte nje instrumenti shum te njohur qe perdoret ne zonat e veriut sic eshte ciftelia, nismat e tije jane jo shum te njohur per publikun shqiptare por qe tani ka vendosur te hyje me risi te ndryshme, duke u drejtuar ne fushen e kompozimit dhe njekohsisht dhe ate te kenges,ket drejtim dhe njekohsisht pasion vendosi ta ushtroje ne shtator te vitit 20...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018