TEKSTESHQIP

Pandeli Frroku
Gabim
Lyrics

A thua me kujton
ashtu si un
te kujtoje ty
a thua kohen ndalon
ashtu si un
e ndaloje per ty
e pyes veten ku je
ndoshta nje tjeter
ti ke
ky fakte me turturon
qetsin po ma shkatrron
dua te ik
un sa me large
te shkuaren tutje
ta flake
jo nuk mundem me
cdo nate
un ty po t'shoh

Ref 2x

Kto qe kaluam ne
si mund ta quajm
nuk e di si mej vu emer
nese ishte gabim
kte gabim
po mbaje ne zemer

erresira po mbulon
te shfaqem n'drite
jo nuk po mundem
nuk e di a me kupton
po t'therras
a me degjon
po me vrasin
shume kujtimet
kohes qe kaluam bashke
i kam lodh aq shum mendimet
sa dhe koha
skthehet pas

Ref 2x

Kto qe kaluam ne
si mund ta quajm
nuk e di si mej vu emer
nese ishte gabim
kte gabim
po mbaje ne zemer

DËRGOI:
INFO
Më datë 10 Korrik 2015, Pandeli Frroku publikon videoklipin "Gabim".