A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pandi Laço

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Korçë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 52
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Pandi Laço is a very famous songwriter. Ka filluar karrierën televizive në Televizionin shqiptar (TVSH) më 1987 si redaktor letrar e skenarist në Redaksinë e Programeve Artistike. Nga viti 1987 deri 1996 ka punuar në një sërë programesh të suksesshme televizive si “Mbremje të muzikës popullore”, “12 vallzime pa një të shtunë”, “Rreth fatit për 12 javë”, “12 në Hollywood”, si skenarist i cikleve të spektakleve me regji nga Vera Grabocka. Gjithashtu skenarist edhe drejtues televiziv në p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Shpëtim Saraçi

Avni Qahili

Florent Boshnjaku

Adrian Hila

Palokë Kurti

Gojart Ferati

Bini Nebihu

Dorian Gjoni

Agim Krajka

Edmond Zhulali


Tags: Pandi Laço, Pandi Laco

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019