A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pantelis Pantelidis

Den Tairiazete Sou Leo ➡ Nuk Përputhesh Me Mua, Po Të Them

 Greqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  4

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Faustino


Den Tairiazete Sou Leo

Μπορεί να χάνεσαι και στην δική του αγκαλιά,
μπορεί να λιώνεις και με τα δικά του τα φιλιά,
μπορεί να νιώθεις όπως τότε ασφαλής μαζί του,
μα σε ρωτάω αυτός μπορεί να δώσει τη ζωή του...

Δεν ταιριάζετε σου λέω
τόσο αντικειμενικά στο λέω
κι άσε οι φίλες σου να λένε το αντίθετο...
Ξέρεις μάτια μου που μένω
κι όσο δίνεσαι θα περιμένω
από αντίδραση το ξέρω το έκανες και αυτό...

Μπορεί να καίγεσαι και στην δική του την ματιά
μπορεί να έχει χιούμορ και άλλα τόσα περιττά
μπορεί να νιώθεις σαν παιδί όταν ξυπνάς μαζί του
μα σε ρωτάω, αυτός μπορεί να δώσει την ζωή του...

Δεν ταιριάζετε σου λέω
τόσο αντικειμενικά στο λέω
κι άσε οι φίλες σου να λένε το αντίθετο...
Ξέρεις μάτια μου που μένω
κι όσο δίνεσαι θα περιμένω
από αντίδραση το ξέρω το έκανες και αυτό...


Nuk Përputhesh Me Mua, Po Të Them

Ju ndoshta merrni humbur në përqafimin e tij si
Ndoshta shkrihet edhe me puthjet e tij
Ndoshta ndiheni të sigurt me të, si në të kaluarën
Por unë po ju pyes, a mund të japë jetën e tij larg?
 
Nuk përputhesh me *, po të them
Unë po ju them në mënyrë objektive
Dhe le miqtë tuaj të ju tregojnë të kundërtën.
Ti e di, dashuria ime **, ku jetoj
Dhe unë do të pres, ndërsa ju jepni veten larg
E di, e bëri këtë si reagim
 
Ndoshta mund të djegësh edhe në sytë e tij
Ai ndoshta ka një ndjenjë humori dhe gjëra shumë më të panevojshme
Ndoshta ndiheni si një fëmijë kur zgjoheni me të
Por unë po ju pyes, a mund të japë jetën e tij larg?

Korrigjo Përkthimin
teksteshqip.com © 2007 - 2018